Або, навпаки, на проєкті планується задіяти більше розробників, ніж потрібно, що може призвести до непродуктивності та переплат. І якщо їх було підібрано неправильно, результат може розчарувати. Згідно з дослідженням Bain & Company, 65% працівників різних компаній воліли б мати хорошого керівника, аніж отримувати вищу заробітну плату. Тому, володіння хорошими керівними навичками відіграє дуже важливу роль у роботі успішного менеджера проєктів.

Команда навряд чи стане довіряти менеджеру, який явно розуміє менше, ніж вони, а тому не здатний повною мірою оцінити якість їхньої роботи. Рівень заробітної плати спеціаліста безпосередньо залежить від країни, ніші фірми та досвіду. Відразу зазначимо, що проджект-менеджери більш затребувані в міжнародних аутсорсингових компаніях, орієнтованих на клієнтів з країн Європи та США. Але до необхідних базових exhausting та soft skills додається ще й володіння англійською мовою. Для «стажера» та «джуна» це як мінімум upper-intermediate.

Матриця відповідальності допомагає побачити ролі кожного учасника проєкту, а також дозволяє ефективно розподіляти та контролювати завдання. Ви можете добре розумітися на технологіях та бізнес-процесах, але якщо у вас проблеми з комунікабельністю, на позиції Project Manager буде складно. Тому головна навичка ідеального менеджера — вміння вибудовувати взаємини зі стейкхолдерами.

Підготовлений проджект менеджер чітко розуміє ключові завдання, приймає відповідальність за реалізацію переваг та має інструменти для втілення цілей проекту. Ми зібрали для вас 5 професійних порад від досвідчених експертів, які допоможуть вам освоїтися на новому місці та приборкати хаос. Дотримуйтесь рекомендацій нижче, зберігайте впевненість у собі та вірте в успіх проекту.

Недостатньо просто вибудувати жорстку ієрархію та алгоритми роботи (мова зараз не про поліцію чи силові структури). Треба вміти розкрити потенціал працівників і трансформувати їх в лідерів ніші. PM може працювати як вже з наявною командою потрібних фахівців, так і наймати додаткових спеціалістів — in-house працівників чи фрилансерів. Для цього він робить запит HR-менеджеру та контролює процес пошуку кандидатів.

Не забувайте використовувати зворотний зв’язок у роботі. Ваша цінність як ефективного проджект менеджера буде підвищуватися, коли ви враховуватимете критичні зауваження або рекомендації від учасників проекту. Окрім вищезазначеного, відмітимо ще модель відомого бізнес-експерта Адізеса, яка широко розповсюджена в менеджерських колах.

Вміння Працювати Зі Стейкхолдерами

Робота PM викликає стрес навіть у професіоналів. Як не загубитися в перших проектах і приборкати хаос? Пропонуємо докладніше розглянути, що таке управління проектами, і які навички знадобляться проджект менеджеру для успішної роботи. Такий керівник проєкту часто залежний від думки інших фахівців, які можуть використовувати його довіру у власних цілях, не думаючи про успіх усього колективу. Такий підхід загрожує неоптимальними рішеннями, затяжним процесом розробки і результатом, який не задовольнить замовника. Крім того, проблеми можуть початися і всередині колективу.

Виявилося, що через нову фічу на сайті перестав відкриватися особистий кабінет. Разом із тимлідом Джесса оцінила ситуацію та визначила, скільки часу займе виправлення. Після цього Джесса написала звіт продакт і продовжила роботу над поточними завданнями.

Слід врахувати, що статистика відбиває роботу проджектів, за плечима яких десятки років навчання та досвіду. Можна тільки уявити собі, якою буде статистика у роботі новачків. Без технічних навичок управління IT-командою може стати не просто складним, а по-справжньому непереборним завданням. Project Manager, який https://deveducation.com/ не розуміє основні аспекти роботи своїх підлеглих, повністю втрачає можливість контролювати процес розробки та оцінювати реальні труднощі. Мотивація співробітників, визначення стану колективу, своєчасне планування потреб у наймі працівників — це лише мала частина навичок, якими повинен володіти грамотний PM.

Як проджект-менеджеру керувати командою

Щоб розрахувати рентабельність, слід порівняти валовий прибуток від проєкту з витратами на його виконання. Прибуток — це сума всіх отриманих від проєкту доходів від реалізації продукту або послуги мінус витрати на його створення та управління. Витрати — це кошти на оплату праці команди, закупівлю матеріалів, оренду приміщення тощо. Проєктний менеджер повинен прагнути до досягнення максимальної рентабельності проєкту.

Як Навчитися Керувати It-командою

Варто на старті зафіксувати, хто за що відповідає, наприклад, скористатися матрицею RACI. Проте, якщо зусилля всіх учасників не будуть вміло скоординовані, є ризики  перевитратити бюджет, відстати від графіка і не досягти високої якості продукту. Важливими аспектами ефективного керівництва є також управління конфліктами та розвиток команди. Проджектами можуть бути учасники проектної команди. Наприклад, QA-інженер, який відповідає за вимоги до проекту та його якість, або тімлід, що керує програмістами.

Підтримуйте свій мозок у тонусі, постійно вчіться, відвідуйте онлайн-курси та освітні ресурси. Обговорюйте нові технології та тренди з однодумцями. Через деякий час ви помітите, як покращилися ваші взаємини з командою, зросла продуктивність, а результати роботи вийшли на абсолютно новий рівень. Робота в команді, а тим паче з командою – це відповідальність, яка лягає на плечі кожного її учасника.

Ми розробили спеціальний тест, який допоможе оцінити ваші технічні знання та зрозуміти сильні та слабкі сторони. Цей тест абсолютно безкоштовний, а часу на проходження потрібно не більше 10 хвилин. Рекомендуємо пройти його, щоб зрозуміти, наскільки ваші технічні знання співпадають з потребами IT-менеджменту. Штучний інтелект та автоматизація дозволяють навіть будувати прогнози на потенційно можливе майбутнє команд. І дійсно, в ідеалі технології допомагають оцінювати ризики та прораховувати певні варіанти.

Теоретично, можна запобігти виникненню подібного роду ситуацій. Для цього варто періодично проводити вимірювання рівня стресу в команді. Як тільки проявляються перші симптоми нездорових відносин, їх потрібно відразу пропрацьовувати. Чи самі ви цим займаєтесь, чи делегуєте кваліфікованому персоналу – питання другорядне. Головне, вчасно реагувати та нівелювати всі потенційно можливі негативні наслідки.

Давайте ще раз пройдемося з усіх аспектів викладеного матеріалу і виділимо ключові навички менеджера проектів, які роблять його лідером. Застосовуйте ці рекомендації для досягнення вершин у сучасній професії Project Manager в IT. Постійне навчання та прокачування навичок — необхідна умова зростання в будь-якій професії. Хороший проджект менеджер постійно навчається і накопичує досвід, посилює слабкі сторони і працює над помилками. Поділитися своїми помилками та успіхами не означає проявити слабкість чи зарозумілість. Це означає, що ви готові стати наставником для інших, навчатися на своєму та чужому досвіді та допомагати новим project manager досягати кращих результатів.

У попередньому пункті ми поговорили про те, що команда є основним інструментом проджект менеджера. Як організувати ефективну роботу команди для продуктивної реалізації проекту? Планування проекту завжди включає в себе очікування всіх зацікавлених осіб.

як керувати проєктами

Також даний матеріал допоможе розібратися в тому, як розвиватися далі у кар’єрі тім ліда, та що потрібно знати, щоб стати ефективним Team Lead-ом. Проєктний менеджер обов’язково повинен вміти ефективно адаптуватися до зміни плану, термінів, учасників команди або умов роботи над проєктом. Дуже важливо оцінити наскільки добре спеціаліст “бере себе в руки” в нестандартних ситуаціях, та як швидко і ефективно він знаходить рішення для розв’язання проблем. Результат буде позитивним, якщо фактична дата завершення збігається або раніше запланованої.

Головні складові успіху проєкту — командна робота, прийняття рішень та звітність. Тому РМ важливо організувати роботу так, щоб усі етапи та складові були виконані вчасно та комфортно для кожного члена команди. Яким би детальним не був план проєкту, завжди можуть статися непередбачені події, які несуть реальну загрозу його реалізації (зриву графіків чи виходу за межі бюджету). Це можуть бути як технічні збої чи людський фактор, так і природні катаклізми. Встановлюйте пріоритетність завдань від самого початку роботи над проєктом і закладайте додатковий час на непередбачувані, але важливі завдання.

У тарифних планах є як безплатна версія для команд до 15 осіб, так і варіанти за $10,ninety nine або $24,99 з більшою кількістю функцій. Щоб керувати проєктом ефективно та все контролювати, недостатньо просто бути хорошим фахівцем (особливо, якщо це щось масштабне). Потрібно користуватися спеціальними інструментами, які допомагають заощадити час і оптимізувати процеси. Ця стаття буде особливо корисною для Junior Project supervisor в IT.

Як проджект-менеджеру керувати командою

Отже, оцінка ефективності роботи проєктного менеджера є дуже важливою для постійного покращення і забезпечення високої продуктивності проєктів. Щоб оцінювати проєктного менеджера об’єктивно, для цього варто залучати фідбек від клієнтів, колег та керівників. Цей КПІ показує, наскільки ефективно ПМ помічав та розглядав потенційні ризики для проєкту, а також наскільки успішно він вживав заходів у разі виникнення загроз. Якщо проєктний менеджер має аналітичне мислення, то він добре аналізує дані,  правильно оцінює ризики, знаходить раціональні рішення і вчасно вносить зміни. Якість внесених змін можна оцінити на основі того, наскільки вони відповідають вимогам проєкту та допомагають досягти поставлених цілей. Цей КПІ допомагає зрозуміти, наскільки успішно проєкт виконується з економічної точки зору та враховується при прийнятті управлінських рішень.

Швидкі перемоги сприяють просуванню проекту вперед та збереженню мотивації команди. Дослідження обстановки — ось що потрібно робити з перших днів роботи в якості PM. Поки що рано показувати себе, треба спостерігати за атмосферою в колективі, вивчити місцеві правила та традиції, послухати, про що говорять оточуючі. І головне тут – завчасно запобігати штормовим ситуаціям та адекватно їх розв’язувати. Як бачите, для кожного певного процесу потрібен персонал відповідного профілю.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *